Jaka podłoga na balkon?

Balkon z prawdziwego zdarzenia powinien być przedłużeniem części mieszkalnej w domu. Należy ustawić w nim takie meble, które będą pasowały do wnętrza naszego mieszkania. Jednocześnie oczywiście trzeba zadbać o to, aby było to umeblowanie typowo ogrodowe. A więc wszelkiego rodzaju bufiaste ciężkie sofy odpadają jeśli chodzi o możliwość ustawienia takich mebli na balkonie. Na balkon najbardziej pasują meble lekkie, drewniane. Uciekajmy od plastiku, który niemal zawsze wygląda tandetnie. Plastikowe meble ogrodowe to dobre wyposażenie na pikniki jednorazowe, na warunki biwakowe. Jeśli chcemy mieć balkon urządzony elegancko, powinniśmy raczej trzymać się zasady eleganckiej prostoty. Urządzając balkon, należy ustawiać na nim możliwie jak najmniej mebli. Meble powinny znajdować się w takich miejscach, aby nie tarasowały drogi. Ważna jest także kwestia podłogi ułożonej na balkonie – podłoga powinna być taka jak w mieszkaniu, ale jej parametry techniczne powinny umożliwiać wytrzymaniu takiemu podłożu mroźnej zimy i trzaskających mrozów.

Dlatego parkiet klejony całkowicie odpada – na balkonie, nawet najbardziej zabezpieczonym przed opadami, zawsze będzie wilgoć na podłodze. Dlatego parkiety na balkonie praktycznie nie mają racji bytu – od razu zostałyby one zdeformowane, zmieniałyby kolor i zniszczyłyby się po prostu. Warto wybrać takie elementy wyposażenia balkonu oraz takie elementy wykończeniowe, jak ściany i podłogi, aby nasz balkon cieszył oko przez cały rok. Jeśli układamy płytki na ścianie lub na podłodze balkonu, powinny one spełniać funkcję mrozoodporną, nie powinny pękać na mrozie w żadnym wypadku. Dlatego płytki drobne i delikatne, takie jak układa się na przykład w kuchni dla ozdoby całkowicie odpadają jako pokrycie podłogi balkonu. Płytki powinny być odporne na ścieranie oraz na wilgoć, a także na różnice temperatur. Płytki to wygodne pokrycie balkonu ze względu na to, że bardzo łatwo jest zadbać o ich czystość, zwłaszcza w lecie – czasami wystarczy przecieranie płytek wilgotną szmatką aby uzyskać wrażenie czystości.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.