Patio rodem z Południa

4Czy w Polsce południowy styl życia ma szansę się przyjąć? Wydawałoby się, że nie, bo skutecznie to uniemożliwiają różnice klimatyczne. Jednak jest sposób by choćby odrobinę śródziemnomorskiego klimatu przenieść do swojego ogrodu. U nas patio i dziedzińce są jeszcze rzadkością. Stopniowo się to jednak zmienia, bo z pomocą przychodzą nowe technologie.

W dobrze zaaranżowanym patio panuje prawdziwie urlopowa atmosfera. Ciepłe, aczkolwiek stonowane kolory, południowe rośliny kwitnące, pachnące zioła to podstawowe elementy stylu. Do patio może prowadzić kilka wejść. Wewnętrzny dziedziniec może całkowicie zastąpić ogród i, jeżeli zdecydujemy się na patio zamknięte, może być wykorzystywany niemal cały rok.

Bogatym źródłem inspiracji jest architektura południowych krajów i krain. W marketach budowlanych są dostępne stylizowane meble, kafelki, kostki, donice czy figurki, które dodadzą autentyczności dziedzińcowi. Należy pamiętać, że w krajach południowych, ogród upiększają kamienie naturalne, wykorzystywane na posadzki, posągi czy murki.

Ogród śródziemnomorski, niczym klasyczny ogród naturalistyczny, powinien sprawiać wrażenie nieformalnego. W rzeczywistości jednak nic w nim nie powinno być dziełem przypadku. W naszych warunkach klimatycznych patio powinno być założone w miejscu dobrze nasłonecznionym i osłoniętym od wiatru. Najlepszym rozwiązaniem jest posadzenie roślin w ozdobnych donicach np. z terakoty.

Taka aranżacja jest ciekawym pomysłem na ogród. Patio jest wręcz wymarzonym miejscem wypoczynku, tworząc bezpieczna przystań w samym sercu posesji.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  czerwiec 2024
  P W Ś C P S N
   12
  3456789
  10111213141516
  17181920212223
  24252627282930

Tagi

Zaproś słońce