Szafy z drzwiami przesuwanymi

Szafy z drzwiami przesuwanymi obecnie są standardem w polskich nowocześnie urządzonych mieszkaniach. Moda na drzwi przesuwane w szafach jest tak rozpowszechniona, że doszło nawet do tego, że zwyczajne szafy wolnostojące również mają drzwi przesuwane. Jest to rozszerzenie trendu, bowiem wcześniej drzwi przesuwane można było spotkać jedynie w przypadku szaf wnękowych, wbudowanych w ścianę. Drzwi przesuwane są nie tylko praktyczne, ale także pięknie wyglądają – dzięki temu, że połać drewna nie dzieli się na kawałki, można wyeksponować ciekawy gatunek drewna, z których takie drzwi mogą być wykonane. Eksponowanie naturalnego rysunku słoi jest bardzo ważne jeśli we wnętrzu takie drzwi mają być głównym elementem ekspozycyjnym. Drzwi przesuwane to drzwi, dzięki którym możliwe jest zaoszczędzenie ogromnej ilości miejsca. Posiadają drzwi przesuwane w pomieszczeniach, można zrezygnować z meblowania mieszkania w taki sposób, aby przed drzwiami do szafy zachować dużą ilość miejsca.

Zazwyczaj wystarczy jedynie nieco ponad pół metra powierzchni jeśli mamy do czynienia z szafą z drzwiami przesuwanymi – jest to taka powierzchnia, która potrzebna jest człowiekowi jedynie aby swobodnie stanąć przed szafą. Ma to niebagatelne znaczenie we wnętrzach małych, w których jest niewiele miejsca na rozmieszczenie wszystkich niezbędnych sprzętów. Szafy z drzwiami przesuwanymi rozpoczęły swoja karierę na początku lat dziewięćdziesiątych w Polsce, kiedy instalowano je zwłaszcza w wąskich przedpokojach małych mieszkań. Otworzenie szafy w przedpokoju, który jest niewielkich rozmiarów, a zwłaszcza jeśli przedpokój jest wąski, może spowodować zablokowanie całkowicie ruchu w pomieszczeniu. Dlatego szafa z drzwiami przesuwanymi jest wybawieniem. Niewiele jest wad szaf z drzwiami przesuwanymi. Do niewielkich wad, nad którymi z pewnością można przejść do porządku dziennego jest to, że niemożliwe jest korzystanie z jednej szafy przez dwie osoby jednocześnie. Szafy z drzwiami przesuwanymi mają bowiem to do siebie, że korzystanie z pierwszej części blokuje możliwość korzystania z drugiej części.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.