W jakim pomieszczeniu można zbudować saunę?

Sauna fińska to pomieszczenie specyficzne. Budynek oraz miejsce, w którym można zbudować taką saunę powinien być odpowiednio przygotowany. Przede wszystkim pomieszczenie takie musi być bardzo dobrze wentylowane, nie może zdarzyć się tak, że powietrze wilgotne i gorące nie ma odpływu z pomieszczenia. Wentylacja, jaką można zainstalować w saunach może być zarówno grawitacyjna, jak i mechaniczna, wszystko zależy oczywiście od producenta oraz od wykonawcy i od warunków technicznych oraz od możliwości finansowych osoby wykonującej saunę. W pomieszczeniu, w którym ma znajdować się sauna, powinno znajdować się dobre zasilanie – prąd powinien być trójfazowy. Wszystko oczywiście zależy od tego jakiej mocy piec chcemy sobie zainstalować w naszej saunie. Im większe pomieszczenie oraz im bardziej ma być ono profesjonalne, tym większej mocy powinien być piec do sauny. Oprócz pieca, powinniśmy zadbać także o dostatecznie silne kabelki, które doprowadzą nam zasilanie do pieca. Przewody powinny być ochraniane silikonem. Jeśli chcesz zrobić samodzielnie saunę, musisz dokładnie rozważyć to, czy kupno sauny gotowej nie byłoby znacznie bardziej opłacane. Niektóre osoby stawiają sobie za cel samodzielne zrobienie sauny w swoim domu ze względu na to, że lubią majsterkować i budować coś sami, jednakże jeśli chodzi o koszty – to jednak sauna, która jest kupiona jako gotowa w sklepie, albo zrobiona automatycznie na nasze zamówienie w sklepie, w którym sprzedaje się profesjonalne sauny jest rozwiązaniem tańszym.

Jeśli robisz samodzielnie saunę, musisz wiedzieć, że będziesz miał nie lada problem z ewentualnymi naprawami i awariami. Kupując gotową saunę w salonie musisz liczyć się z tym, że będziesz miał możliwość gwarancji i uzyskania serwisu. Jeśli natomiast chodzi o zrobienie sobie naprawy sauny, którą wykonałeś samodzielnie, sprawa nie jest już tak prosta. Jak zrobić samodzielnie saunę? Należy przede wszystkim zrobić ekrany, które odbijają ciepłe powietrze na ścianach. Sauna oczywiście powinna być pomieszczeniem szczelnie zamykanym, z którego temperatura nie może swobodnie uchodzić w żadnym wypadku. Ponadto, jeśli chcesz mieć saunę w swoim domu, musisz mieć trójfazowy prąd, a to nie każdy z nas posiada, jest to drogie rozwiązanie. Ponadto, potrzebne są oczywiście rury i wentylacja oraz wywietrzniki, odpowiednie materiały izolacyjne, maty na podłodze oraz piec. Piec jest akurat najdroższym elementem jeśli chodzi o sauny. Musi być on porządny jeśli chcemy aby sauna dobrze nam służyła, aby przynosiła nam odpowiednią temperaturę.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.