Zasady projektowania kuchni

Istnieje kilka podstawowych zasad, których należy się trzymać projektując kuchnię. Przede wszystkim, trzeba dostosować nasz indywidualny projekt do naszych potrzeb. Jeśli gotujemy dużo, kuchnia powinna wyglądać całkiem inaczej niż wtedy, kiedy kuchni używamy tylko i wyłącznie do zrobienia sobie kanapek na kolację lub śniadanie. Na pewno warto kupić meble na wymiar bydgoszczo, nowoczesne meble drewniane, meble pracownicze katowice. Dzisiaj meble drewniane producent funkcjonuje w Polsce oraz Włoszech, Hiszpanii oraz Szwecji. Wysoka jakość pracy takiego człowieka to podstawa.

Warto także przy projektowaniu kuchni uwzględnić to jak często przyjmujemy gości, jak często robimy zakupy i jak wiele rzeczy przechowujemy w pomieszczeniu, w szafkach. Czasami niektórzy wpadają w swoisty szał zakupów i kupują najbardziej profesjonalne sprzęty, na przykład świetne zmywarki do naczyń, gdzie tymczasem owe sprzęty nie są im do niczego praktycznie potrzebne. Należy więc zastanowić się nad tym, czy faktycznie dużo gotujemy i jakie sprzęty do tego gotowania były nam jak dotąd potrzebne. Tak naprawdę niepotrzebna jest ogromna ilość sprzętów AGD aby gotowanie było łatwiejsze – często takie sprzęty tylko zajmują czas, wymagają dodatkowego mycia i przydatne są w tych kuchniach tak naprawdę, w których jest potrzeba gotowania dla wielu osób jednocześnie, a więc ułatwiają one życie w gospodarstwach domowych przy rodzinach wielodzietnych. Również rozmieszczenie sprzętów i blatów w kuchni powinno być dostosowane do ilości członków rodziny, którzy lubią znajdować się na co dzień w kuchni i przygotowywać posiłki. Jeśli rodzina jest zgrana, dobra będzie duża kuchnia z wyspą kuchenną.

Przy takiej wyspie może znajdować się zawsze więcej osób, które mogą w tym samym czasie przygotowywać sobie posiłki. Jeśli natomiast stołujesz się głównie poza domem, odpowiednia dla ciebie będzie raczej kuchnia kompaktowa, w której niepotrzebne są żadne skomplikowane sprzęty AGD ani niepotrzebny jest tak naprawdę żaden stół. Projektując kuchnię, należy zwrócić szczególną uwagę na rozmieszczenie różnych elementów ciągu roboczego. Ciąg roboczy powinien być tak zaprojektowany, aby możliwe było przemieszczanie się po kuchni dość szybko, aby nie trzeba było długo chodzić.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.