Usprawnienie łazienki podczas remontu

Osoby, które chcą zrobić generalny remont łazienki, powinny na początku sprawdzić w administracji budynku, czy planowane są w najbliższej przyszłości remonty systemu wodnego lub systemu kanalizacyjnego w budynku. Remontowanie łazienki przed takimi zmianami w całym budynku to pewna strata pieniędzy w przyszłości, bo przy remontowaniu systemów kanalizacyjnych przez zarządcę budynków często niestety dochodzi do prawdziwej rewolty w łazienkach lokatorów. Zmienia się niekiedy ustawienie kranów, odpływów. Niekiedy trzeba wymienić rury, co oznacza, że trzeba rozkuć podłogę. Dlatego właśnie będzie nam szkoda niszczyć to, co dopiero zbudowaliśmy i należy wstrzymać się z remontowaniem łazienki do czasu aż przez naszą prywatną łazienkę przejdzie administracyjna przebudowa narzucona odgórnie. Remont łazienki to doskonała okazja do tego, aby zdecydować się na pewne udogodnienia, których instalowanie dotąd nie było możliwe ze względu na stan łazienki. Po remontach można zainstalować czasami wentylację.

Jest ona ważna w takich pomieszczeniach jak łazienki, nawet jeśli pomieszczenia te wyposażone są w okna. Wilgoć w łazience ma wysokie stężenie, dlatego sprawny system wentylacyjny pozwoli nam przestać martwic się o pleśń, która może powstać w takich warunkach. Wymiana kaloryferów z drugiej strony, daje możliwość zainstalowania takich, które dają nam pewne możliwości – na przykład grzejniki z funkcją podgrzewania elektrycznego dla osób, które lubią wygrzewać się zimą w gorącej łazience. Grzejniki z funkcja elektrycznego dogrzewania pomieszczenia pozwalają także na zagrzanie łazienki przed zimowym porankiem, kiedy często kaloryfery jeszcze nie grzeją, a my musimy wstać w chłodnym mieszkaniu, zjeść śniadanie i przygotować się w łazience do wyjścia do pracy. Wtedy takie grzejniki są niesamowitym komfortem, ale znacząco wpływają na zużycie energii elektrycznej w mieszkaniu oczywiście. Inne możliwości, jakie otwierają się przed nami wraz z zainstalowaniem nowych sprzętów i nowego obicia podłóg łazienki do ogrzewanie podłogowe.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.