Wyposażenie łazienki

Mała łazienka nie jest odpowiednim miejscem na przechowywanie w niej sprzętu AGD, na przykład pralki czy suszarki. Pralka to urządzenie, które tak naprawdę może znajdować się wszędzie w naszym domu – mitem jest, że musi być to pomieszczenie takie jak kuchnia czy łazienka, w których jest możliwość chlapania wodą bez większych kolizji. Tak naprawdę wiele osób stosuje innowacyjne rozwiązania w tej sprawie, an przykład instaluje sobie pralkę w przedpokoju, który sąsiaduje bezpośrednio z łazienką. Aby pralka nie szpeciła wyglądu przedpokoju, można ulokować urządzenie w szafie zamykanej i otwieranej – najlepiej sprawdzają się tutaj szafy z drzwiami przesuwnymi. Jeśli natomiast chodzi o suszarkę, istnieje najczęściej możliwość ustawienia jej wprost na pralce. Suszarka musi wtedy być fachowo przymocowana do pralki za pomocą specjalnych zaczepów. Jeśli mimo starań nie udaje nam się odnaleźć absolutnie żadnego miejsca na pralkę, możemy wtedy zastanowić się nad pralką o niewielkich lub nietypowych rozmiarach.

Jeśli natomiast chodzi o światło w łazience, najlepiej jest, jeśli mamy kilka źródeł światła – lampę w okolicach lustra, która byłaby w stanie rozświetlić nam twarz podczas toalety oraz światło górne, zwane światłem głównym. Ciekawym rozwiązaniem są lampy, które mają regulatory – można wtedy swobodnie regulować moc strumienia światła. Górne oświetlenie może być różnego rodzaju, mogą to być lampy, plafony, halogeny lub oświetlenie, które jest wmontowane w sufit podwieszany. Rodzaj oświetlenia powinien być dopasowany do rodzaju wyposażenia i aranżacji wnętrza łazienki: jeśli mamy chłodne, nowoczesne wnętrze, wtedy będziemy musieli zainstalować w nim jak najbardziej światło zimne, jasne. Jeśli natomiast wnętrze jest wyposażone w elementy wystroju wnętrze tradycyjne, czyli na przykład jest to wnętrze rustykalne, wtedy oświetlenie powinno również być ciepłe. Jeśli chodzi o oświetlenie znajdujące się w okolicach lustra – unikajmy instalowania tylko jednego źródła światła z jednej tylko strony. Ważna jest symetria w tym względzie.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.