Sauna

Aby wybrać odpowiedni piec do sauny, należy dobrze poznać pomieszczenie, w którym ma być ów piec zainstalowany. Przede wszystkim należy określić jakie potrzeby cieplne ma nasze pomieszczenie. Po drugie, należy ocenić stan izolacji cieplnej użytej w pomieszczeniu oraz to jak wiele ciepła zabierają przeszklenia. Należy wziąć pod uwagę także to w jakim otoczeniu znajduje się sauna. Jeśli jest ona usytuowana w ogrodzie albo w altanie, wtedy niestety nie będziemy mogli liczyć na to, że podstawowy, prosty i tani piec do sauny będzie nam wystarczał. Najczęściej wtedy trzeba kupić taki piec do sauny, który będzie grzał ze znacznie wyższą niż przeciętna mocą. Wybierając piec do sauny należy uwzględnić niekoniecznie na pierwszym miejscu markę, ale to, w jakich podzespołach on działa oraz gdzie jest ten piec zbudowany. Jeśli piec jest produkcji chińskiej, nie należy oczekiwać, że będzie on trwały ani że będzie dobrej jakości.

Należy stosować tylko oryginalne grzałki do pieca do sauny, a oryginalne wersje znajdują się najczęściej tylko w Europie albo Stanach Zjednoczonych. Profesjonalna sauna fińska to sauna, która powinna być wykonana z odpowiedniego gatunku drewna. Drewno używane do budowania sauny powinno być odporne na znaczne różnice temperatur, jakie często panują wewnątrz – od wychłodzenia aż do ogromnego gorąca. Podstawową funkcją sauny bowiem jest rozgrzewanie ludzi, powodowanie, że się pocą, a dzięki temu mogą pozbyć się toksyn z organizmu. Do niedawno jeszcze sauna była przybytkiem popularnym głownie w krajach skandynawskich. Obecnie już, wraz z bogaceniem się Polaków, można je spotkać w naszej polskiej rzeczywistości w miarę często. Wyposażenie sauny jest bardzo zróżnicowane, z jednej strony może to być zwyczajna łaźnia, z drugiej strony może to być prawdziwy salon do zażywania nie tylko kąpieli, ale także do aromaterapii i chromoterapia. Chromoterapia to oddziaływanie światłem na osoby znajdujące się w saunie. Najlepsze piec do sauny pozwalają na łączenie sauny fińskiej z sauną parową. Jeśli kupimy sobie sprzęt najlepszej jakości, będziemy mogli mieć nie tylko saunę, ale pomieszczenie pełniące właściwie funkcje salonu odnowy biologicznej.

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.