Sauna w domu

Skandynawowie słyną z używania sauny na co dzień. W Polsce sauny nie są jeszcze tak powszechnie w użyciu jak w Skandynawii, jednakże powoli zdobywają swoją popularność wśród zwykłych i niekoniecznie najbogatszych obywateli. Jeśli chcesz skorzystać z sauny, możesz udać się do SPA, które udostępnia zazwyczaj możliwości skorzystania w sauny w ofercie podstawowej. Istnieją sauny publiczne, prywatne, a także sauny ogrodowe, sauny przeznaczone specjalnie na imprezę. Sauny zdobyły popularność w zimnym i nieprzyjemnym środowisku naturalnym Skandynawii, jednakże Polacy również coraz chętniej przekonują się do sauny ze względu na to, że również w Polsce jest niesamowicie zimno w zimie, zimy trwają bardzo długo, a Polacy są coraz bardziej zamożni i chcą korzystać z dobrodziejstwa, jakie zapewnia sauna. sauna to miejsce, w którym możemy się zrelaksować, ogrzać, ale także sama sana i pobyt w niej niesie pewne walory zdrowotne. Przede wszystkim pozbywamy się toksyn przebywając regularnie w saunie.

W Skandynawii wizyta w saunie to już niemal prawdziwa ceremonia, która należy do codziennych rytuałów. Zachęcamy do korzystania z sauny! Różnica między sauną parową a sauną fińską polega z grubsza na tym, że w parowej saunie wydziela się mnóstwo gorącej pary, która działa na osoby znajdujące się w saunie, natomiast jeśli chodzi o saunę fińską, znajdują się w niej jedynie deski, wszystko jest w drewnie, a na człowieka działa gorące powietrze. W sanie suchej należy mieć ze sobą suchy ręcznik, dlatego nie trzeba liczyć się z koniecznością pokazywania się nago innym uczestnikom. Jeśli natomiast chodzi o saunę mokrą, należy liczyć się z tym, że wszyscy będą musieli rozebrać się do naga. Istnieją osoby, które upierają nad opatuleniem się w ręcznik. Jednakże wysokie temperatury, jakie działają w takich saunach sprawiają, że ręczniki i jakiekolwiek inne materiały, na przykład te, z których wykonana jest nasza bielizna, wchodzą w reakcję ze skorą i powodują oparzenia miejsc intymnych człowieka. Takie odparzenia powodują, że wydziela się w saunie nieprzyjemny zapach. Ponadto, nie wypada przychodzić do sauny parowej w ręczniku, bo większość osób, które korzystać będzie z nami z takiego pomieszczenia, będzie jednak nago i nie należy narażać ich na dyskomfort. Sauny parowe to sauny, w których panuje przyciemnione światło, dobra, relaksacyjna atmosfera, a także praktycznie nic nie widać, wpuszcza się do niej miłe zapachy. Ludzie raczej nie mają problemów z odkryciem swojej nagości na widok obcych osób w takich miejscach, dlatego zachęcamy do używania sauny parowej!

Możliwość komentowania jest wyłączona.Szukaj

Kalendarz

  Październik 2019
  P W Ś C P S N
  « Maj    
   123456
  78910111213
  14151617181920
  21222324252627
  28293031  

Zaproś słońce

  Jak zaprosić słońce do domu?
  Wielkimi krokami nadchodzi zima. Ponura aura psuje nastrój i sprawia, że dom staje się mało przytulny i chłodny. Po powrocie z pracy nie bardzo ma się ochotę na zrobienie czegokolwiek, gdyż zaraz dopada nas senność. Jest to wynik braku odpowiedniego oświetlenia wewnątrz domu. Najbardziej korzystne jest światło słoneczne, ale i właściwie rozmieszczone lampy nadadzą wnętrzu przytulnego klimatu i rozjaśnią nasze twarze. Wiele osób ma problem ze zbyt ciemnymi domami zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym. Badania wykazały, że osoby takie są mniej produktywne i bardziej narażone na depresje. Mogą nawet odczuwać fizycznie dolegliwości bólowe w obrębie głowy spowodowane zbyt mała ilością światła. Nie każdy jednak dysponuje południowym oknem, czy tzw. świetlikami w dachu. Jeśli nie masz możliwości zaproszenia prawdziwego słońca do domu spróbuj zimitować jego światło poprzez odpowiednie ustawienie lamp. Górna główna lampa nie wystarczy niestety do wywołania pożądanego efektu. Warto porozmieszczać kinkiety po całym pomieszczeniu. W oddalonych kątach mogą stać dekoracyjne lampy podłogowe, na biurku lampiony w chińskim stylu. Całości dopełnią rozmieszczone we wnękach delikatne światełka punktowe. Niezłym pomysłem jest również zastosowanie lamp nawilżaczy. Emitują one delikatne ciepłe światło wokół którego snuje się delikatna mgiełka nawilżająca powietrze. W pochmurne dni warto pomedytować i próbować różnych metod aranżacji oświetlenia, tak by uzyskać nie rażące, a przytulne światło. Efekt zostanie wzmocniony przed dobór odpowiednich kolorystycznie akcesoriów. Same lampy nie zdziałają bowiem cudów. Ważna jest tonacja barw w całym pomieszczeniu. Ściany powinny być pomalowane w ciepłych, energetycznych odcieniach. Pastele raczej odpadają, gdyż potęgują ponure wrażenia. Dobrze sprawdzą się nasycone żółcie, czerwienie i pomarańcze. Ne należy jednak przesadzić w drugą stronę, gdyż zbyt krzykliwe wnętrze nie będzie korzystnie wpływać na relaks i odpoczynek. W taki domu słońce zamieszka na zawsze.